|reklama|
biliardové stoly

Bezpečne proti psom:

2014-02-11 Hodnotenie článku [203] +|- [201] Diskusia k článku(0)


Ohradzovať sa bezpečnosťou občanov pri zdôvodňovaní aktivít je zo strany predstaviteľov našej obce už tradičné. Tentoraz je to namierené proti samotným psom. Mimochodom, rozprávať o bezpečnosti v obci, ktorá nemá chodníky a ani normované verejné osvetlenie, je trochu odveci.

Áno, je nezodpovedné nechať voľne pustených psov na verejnom priestore. Ale formulácia z výzvy starostu je príliš všeobecná:
V poslednom čase sa opakovane vyskytli útoky veľkých agresívnych psov na našich spoluobčanov ale aj na menšie zvieratá.
Za pohyb zvierat je vždy zodpovedný majiteľ. Ak sa takýto útok vyskytol, treba riešiť majiteľa, prípadne to ohlásiť polícii. Ak nie je zdokumentovaný takýto prípad v obci, tak sú to len slová jedna pani povedala...
Prečo starosta vyhlasuje, že V prípade, že nedôjde k náprave budeme nútení pristúpiť k ráznym a nepopulárnym opatreniam. ? Ak to budú opatrenia v súlade so zákonom, čo je na nich nepopulárne? Prečo sa nezakročuje rázne aj teraz pri porušení zákona?
Dúfajme, že pre prípadný odchyt obec znova nezvolí firmu z východu, vyšetrovanú pre týranie zvierat . Aby ich majitelia psov nemuseli hľadať po rómskych osadách, ako to bolo pred dvoma rokmi.
V obci sú však aj obyvatelia, ktorí svoju "lásku k zvieratám" vyjadrujú naozaj brutálne. Na fotografiách je zdokumentovaný aktuálny prípad týraného psa z Nižného Sliača. Ktosi (sused?) majiteľom v ich dvore polial psa neznámou žieravinou. Nepodnecujte teda nevraživosť voči nevinným zvieratám, ale rázne postupujte voči nezodpovedným majiteľom psov bez zbytočných fráz.
Komentár majiteľa poliateho psa:
z fleku by som siel podat trestne oznamenie ze ho poliali nejakou zieravinou, ale co z toho ked im to nie je ako dokazat? kto z vas je pravnik? nejaka dobra rada co zo susedom - teroristom?


...ked je sused bastard, foto 1.2.2014...ked je sused bastard, foto 1.2.2014