|reklama|
biliardové stoly

Cestovné znova zdražie:

2011-07-28 Hodnotenie článku [397] +|- [286] Diskusia k článku(0)


Presne po roku zdražie cestovné na prímestských linkách paušálne o 5 centov na každú tarifnú triedu. Poskytovanie zliav, zvýhodnenie na dopravné karty a jednotlivé druhy osobitného cestovného ostanú zachované.
Dôvodom úpravy cestovného je vysoký nárast cien PHM, až o 15 percent, rast ekonomicky oprávnených nákladov, zvýšenie sadzby DPH z 19 na 20 percent. Ďalším dôležitým faktorom je pokles cestujúcich o takmer 5 percent a nárast inflácie na úroveň 3,6 percenta v roku 2011, pričom inflácia v oblasti regulovaných cien dosiahla hodnotu až 5,9 percenta.
Všetko sa samozrejme dá zdôvodniť, aj neschopnosť ekonomického myslenia. Je to vecný pohľad na manažérov, ktorí používajú len excel a trojčlenku: Zvýšime cestovné, budú vyššie príjmy. Nakoniec však výsledkom bude menší počet cestujúcich, čím zdôvodňujú aj aktuálne zvýšenie. A o rok to tu máme znova, a tak dookola, kým nezostane posledný cestujúci, ktorý to bude ochotný všetko zaplatiť...
A možno je zvýšenie cestovného aj na zvýšenie gramotnosti hovorkyne ŽSK Radky Kulaviakovej, aby v tlačových správach nepísala pravopisné chyby, ako na obrázku :)
Minuloročné zdraženie


Preklep hovorkyne ZASK